Download Joomla iPage

toamnaaurie

Misiunea si viziunea scolii

Publicat: Joi, 29 October 2015

Misiunea şcolii este de a valorifica maximal potenţialul fiecărui elev, pentru a forma oameni capabili să se integreze social, să se adapteze la schimbări, să manifeste respect faţă de propria persoană și față de ceilalți.

Viziunea şcolii poate fi cuprinsă în formula: „Cine nu face un pas înainte rămâne cu un pas în urmă”. O adaptare continuă la evoluţia societăţii şi chiar o anticipare a acesteia, deoarece elevii noştri se vor integra în societate peste un interval de timp cuprins între 4 şi 16 ani, în care se vor produce o serie de schimbări, în contextul accelerării globalizării.

Promovăm noile tehnologii, învățarea bazată pe descoperire, principiile dezvoltării personale, diversitatea culturală și toleranța.

FB IMG 1441884354939

ECHIPA SCOLII